Postavy

10. července 2008 v 20:35 | Sofia |  Elisa z Rivombrosy
ELISA SCALZI (VITTORIA PUCCINI)
Hlavní hrdinka seriálu. Mladá, hezká, tvrdohlavá. Má své názory a nestydí si je prosadit. Pracuje však jako služebná a společnice hraběnky Agnes na jejím panství. Na Rivombrose. Žije si tam poměrně šťastně. Hraběnka v ní má oblíbenkyni, v domě se spřátelila i s vnučkou Agnes - Emílii, které je 10 let. Její život se však změní, jakmile se vrátí na panství syn hraběnky Fabricio. Na první pohled se do něj zamiluje, ale uvědomuje si, že s ním nikdy nemůže nic mít. Když se ale Fabricio dozví, že je v domě jako zaměstnankyně, musí Elisa trpět různé nepříjemnosti. Dokonce si ji pokusí vzít i násilím. Elisa díky tomu trpí a jakmile její milovaná hraběnka zemře, odjíždí za svou matkou domů. Po cestě se zastaví na trhu, kde se setká s opilým Giuliem, který se ji pokusí znásilnit. Elisa ho ale zraní a skončí ve vězení. Díky Fabriciově vlivu se z dostane ven a vrátí se na Rivombrosu jako vychovatelka Emílie.

FABRICIO RISTORI (ALLESANDRO PREZIOSÍ)
Hlavní mužská postava. Je to ztělesnění své matky. Hodný, ušlechtilý, statečný. S lidmi jedná s úctou a je ochoten vždy pomoci. Když se vrátí z armády, zamiluje se do Elisi. Má na svých břemenech velký úkol. Při cestě domů, se mu do rukou dostali listiny se zrádci ohledně krále - seznam spiklenců. Kvůli tomu je pronásledován a musí bojovat i o svůj holý život.
ANNA RISTORI (ANTONELLA FATTORI)
Další dcera hraběnky Agnes a tím sestra Fabricia. Je provdaná za chamtivého manžela, s kterým má dceru Emílii. Pečlivě dohlíží na to, aby právě její dcera měla vytříbené způsoby a tím ji vězní vlastní láskou. Snaží se, aby rodina patřila mezi tu nejlepší smetánku. Má tedy tendenci všem poroučet. Na povrchu vystupuje jako tvrdá žena, avšak ve skutečnosti to děla jen proto, aby zakryla bolest uvnitř v sobě. Snaží se proti všem popudit Elisu a následně zabránit jejímu vztahu s Fabriciem. V jejím životě časem ale nastane okamžik, který jí převrátí všechny zásady. Díky tomu se projeví její dobrá stránka a celá se naprosto promění k lepšímu.
Se svou dcerou Emílii
LUCREZIA VAN NECKER (JANE ALEXANDER)
Žena s velkým majetkem a tedy mocí. Nebojí se však ani použít zákeřné zbraně, aby dosáhla svého. Dříve chodila s Fabriciem, který do ni byl blázen. Možná ji i miloval. I ona ho měla ráda, ale opustila ho, aby se provdala za jednoho z nejbohatších mužů v kraji. Po Fabriciově návratu předstíra své přátelství, aby s ním mohla manipulovat. K tomu ji napomáhá její komorná, s kterou má velmi blízký vztah. Jedna z nejzápornějších postav.
ANGELO BUONDIO (PIERLUIGI COPPOLA)
Pracuje na Rivomrose jako sluha. Je velmi živé povahy a upřímný. Nebojí se pánům říci, když se mu něco nezdá. Celé dětství prožil s Elisou a vždy byl do ni zamilovaný. Jeho city k ní se nezměnili ani v dospělosti. Dlouho se Elisu pokoušel přesvědčit o svých citech, ale bezúspěšně. Až jednou díky Fabrciovy si ho Elisa málem vzala. Utekla však na poslední chvíli od oltáře. Angelovi to zlomilo srdce a odjíždí z Rivombrosy. Po čase se zamiluje do jedné služebné samotného krále. Následně se na Rivombrosu vrací, jelikož podezřívá Fabricia ze spiknutí proti králi.
GIULIO DRAGO (KASPAR CAPPARONI)
Šlechtic a nejlepší přítel Fabricia. Muž dvou tváří. Ta první je panovačnost, lehkomyslnost a snaha si co nejvíce užít. Velmi rád navštěvuje bar s prostitutkami a pokaždé se opije na mol. Na druhé straně je to muž, pro kterého je přátelství to nejdůležitější. Velmi si váží vztahu, který má s Fabriciem. Je jeho důvěrník i rádce. Je zamilovaný do Margherity.
OTTAVIO RANIERI (LUCA WARD)
Blízký pracovník krále. Guvernér, do jehož oblasti spadá i Rivombrosa. Jeho slovo má velký význam a to se zalíbí Lucrecii. Ta toho využije a Ottavia svede. Stávají se z nich milenci. Je hlavním figurkou ve spiknutí proti králi. Když zjistí, že právě ony listiny, na kterých jsou jména spiklenců vlastní Fabricio, snaží se je za každou cenu získat do svých rukou. Nebojí se ani použít násilí.
MARGHERITA MAFFEI DI BARBERO (ELEONORA MAZZONI)
Pochází ze zámožné a velmi uznávané rodiny. S Elisou jsou velmi dobré přítelkyně. Možná i proto, že si spolu už jako malé hrály. Její otec jí odmala vedl ke správnému i spravedlivému chování. Vychovával ji takřka se sestrou sám, jelikož matka zemřela. Díky němu z něj vyrostla ušlechtilá dáma, která je ochotná všem pomáhat. O proti své sestře, která si užívá pozemských radostí, je velmi zasvěcena Bohu. Je věrná i své tajné lásce - Guilovi. Ten s ní vždy flirtoval, ale po čase se do ní skutečně zamiloval. Po chvilkách společného štěstí byli ale rozděleni. Poprvé, když její otec zkrachoval díky promarněným penězům a nemohl dát dceři na věno a podruhé, když Margherita dodržela svůj slib vůči Bohu. Slíbila mu, že jestli se její otec uzdraví z otravy, kterou si dobrovolně přihodil, bude mu sloužit do konce života. Toto je rozdělilo již navždy. Margherita se stala sestrou a přišla o svou jedinou lásku, ale ne o otce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daduška :) Daduška :) | Web | 10. července 2008 v 20:38 | Reagovat

Ahoj....mozes plsky za mna zahlasovat....na tejto stranke: http://david-850.blogspot.com/2008/06/sa-hlasovanie-o-blog-leta-2008.html

dakujem,.....hlasni plsky, aj ja za teba hlasnem v niecom...plsky..spm tam ako Smajlínko, a povedz to plsky aj tym, ktori mozu zahlasovat..pls...diks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama